Muz sever misin? Muz lezzetli bir tropikal meyve 3 doğal şeker – sükroz, fruktoz ve glikoz içerir. Lif yüksek miktarda içeren ve acil bir enerji dürtü vardır, yedikten sonra hemen hareket.

İki muz bir gün yemek ve faydaları bakalım ne getirecek

Günde 2 muz yemek ne olur düşünebiliyor musun? Tıbbi araştırmaya göre, uzmanlar 2 muz yoğun 90 dakikalık bir egzersiz için yeterli enerji sağlayabilir bulduk. Ve bu nedenle, bir muz neden birçok sporcu favori bir meyvedir.

Muz aynı zamanda çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde iyi çok sağlıklı ve enerji artırır. Diyet için her gün muz ekleyin. Bu yazıdan sonra kesinlikle çok farklı görünecek.

Her gün

Depresyon

Depresyon veya anksiyete muzdarip insanlar her gün muz ye. Araştırmaya göre, düzenli olarak muz tüketen insanların çok daha iyi. Bu muhtemelen vücut serotonin dönüştüren bir protein, triptofan, nedeniyle. Serotonin şu anki ruh halinizi iyileştirme etkisi vardır.

Anemi

Anemi muzdarip insanlar demir büyük miktarda içerir, çünkü onlar her gün muz ye. Demir kandaki hemoglobin üretimini teşvik eder.

Tansiyon

Muz potasyum ile doludur ve tuz içermez. Bu nedenle yüksek kan basıncı için mükemmel bir yiyecek vardır. Amerika Birleşik Devletleri FDA – Gıda ve İlaç İdaresi muz inme riskini azaltmak ve yüksek kan basıncı azaltmak için gerçek hakkında resmi bir bildiri yayınladı.

Beyin fonksiyonlarıBeyin fonksiyonları

Geliştirmek
Muz çok čilejšími beyin fonksiyonu ve öğrenciler için artırabilir yeni bir çalışma buldu. 3 muz bir gün sınavların başarıyla tamamlanması.

Kabızlık

Muz uygulamada kabızlık önlenmesi anlamına gelir lif, yüksek miktarda içerir. Herhangi bir laksatif kullanmadan, vücudun boşaltmayı kolaylaştırmak için muz kullanımına alıştırmak.

Hangover

Muz sarhoş tarifi kaşığı bal, muz ve biraz süt geliyor. Yapılmış gibi muzlu süt hangover. Neden? Sinirli mide rahatlatır, ona enerji ve sütü işe yarar olsun bal şeker ekleyerek çünkü muz.

Mide

Muz etkili bir silah asitlik karşı. Çok kolay mide ekşimesi yenebilir. Sabah bulantısı ve hatta önlemek için.

Sivrisinek sokması

Sıcaklık Kontrolü

Kesik yardım için böcek ısırıkları sonra pahalı ilaçlar kullanmak zorunda değilsiniz. İdeal etkilenen alan ovmak ile muz kabuğu takmak ve bu yere. Muz kabukları şişliği azaltmak, tahriş ve bir gün sonra sonuçları göreceksiniz.
sinirlere

Balsamı

Özellikle B vitamini sinir sistemini rahatlatır sonra muz da vitamin var. İnsanlar kalori çikolata çok tüketilen bir iş yerinde baskı yapan Avusturya’da bir grup araştırmacı tarafından yürütülen bir çalışmada bulundu. Eğer panik, sakin ol istiyorsan, kendine bir muz ver. Hafif ve düşük kalorili.

Ülser

Muz birçok bağırsak sorunları tedavi eden güzel pürüzsüz ve yumuşak meyve vardır. Asit nötralize ve yavaşça onun duvarı sarar tarafından mide tahrişi azaltmak.

Sıcaklık Kontrolü

Muz vücut ısısının güçlü elemanlarıdır. Tayland’da bir çok kadın bu nedenle gebelikte muz tüketmek ve onlara normal bir sıcaklık ile çocuk doğdu.

Gördüğünüz gibi, muz enerji düzeyini artırmak, ruh geliştirmek, yüksek kan basıncını yükselterek beyin fonksiyonlarını düzenler ve başka avantajları da var. Apple göre muz vitamin daha fazla 5 Kat, 4 kat daha fazla protein, 2 kat daha fazla karbonhidrat, fosfor daha fazla 3 kat ve 2 kat daha fazla demir ve diğer mineral ve vitamin içerir.